Septiņreiz nomēri

Pirms rīkoties ar naudu, jāuzklausa padomi un kritiski tie jāizvērtē 

Plānojot savas finanses – izvēloties, kur veikt uzkrājumus un kādus aizņēmumu veidus izmantot, vienmēr labāk saņemt gudru padomu – informāciju no atbildīgiem, zinošiem cilvēkiem un iestādēm (Finanšu un kapitālu tirgus komisijas, savas bankas, organizācijām, kuras palīdz plānot privātās finanses, u.c.) –, kritiski to izvērtēt un tad pieņemt savu lēmumu. 

Latvijas Banka ikvienam Latvijas iedzīvotājam (bērniem un viņu vecākiem, studentiem, skolotājiem un pat ekspertiem) piedāvā dažādas iespējas pilnveidot izpratni par ekonomikas jautājumiem. 

Atbildes uz interesējošiem jautājumiem katrs var iegūt saistošā un zināšanu līmenim atbilstošā veidā – interaktīvajā zināšanu centra ekspozīcijā, izglītojošajā interneta vietnē jauniešiem un skolotājiem, Latvijas Bankas speciālistu analītiskajos rakstos interneta vietnēs, klātienes diskusijās un konferencēs, populārākajos sociālajos tīklos. 

Savā pieredzē, kā bērniem iemācīt uzņemties atbildību un prasmes apieties ar naudu, izglītojošās programmas atklāšanas pasākumā dalās "Gada skolotāja ekonomikā 2016" Līga Kārkliņa  (video 2:38 min) 

"Septiņreiz nomērīsi" un... nopelnīsi vairāk un/vai iztērēsi mazāk. Zinātkārais Markuss ar Latvijas Bankas ekonomista padomu rauga pārtulkot šo latviešu sakāmvārdu ikdienišķos piemēros: studiju izvēle, auto vai mājokļa pirkums. Uzzini vairāk Markusa intervijā

Kam Tu prasi padomu naudas lietās?

Lai darbā nopelnītā nauda ilgi turētos naudasmakā, tās tērēšana rūpīgi jāplāno. Turklāt, pirms pieņemt lēmumu par uzkrājumu veidošanu un aizņēmumu izmantošanu, vienmēr labāk sameklēt padomu. 

"Pieņemot svarīgus lēmumus savā dzīvē, piemēram, par augstskolas izvēli studijām vai ķirurģiskas operācijas nepieciešamību, esam pieraduši meklēt informāciju un pavaicāt viedokli vairākiem attiecīgās jomas speciālistiem. Kāpēc gan tikpat rūpīgi neizturamies pret finanšu lēmumiem? Pirms izlemt par darījumu ar nekustamo īpašumu, hipotekārā kredīta ņemšanu vai uzkrājumu ieguldīšanu, vienmēr būtu ieteicams noskaidrot vismaz divu savstarpēji nesaistītu ekspertu viedokli." 

Latvijas Bankas ekonomists Andris Strazds 

Uzzini vairāk izglītojošās programmas ietvaros portālam Delfi veidotajā rakstā  "Kam Tu prasi padomu naudas lietās?" 

SEPTIŅREIZ NOMĒRI

Izdrukāt