Ko no tēmas "Uzņēmējs" būtu vēlams paturēt prātā?
Kopsavilkums
Uzņēmējdarbības pirmsākumos uzņēmējam jāizvērtē savas idejas dzīvotspēja, atbildot uz pavisam vienkāršiem, bet būtiskiem jautājumiem – kurš pirks, kāpēc pirks, kur pirks, cik pirks, kur ņemt naudu, lai uzsāktu ražošanu.
Biznesa idejas īstenošanai nepieciešams ieguldīt ne tikai laiku un darbu, bet arī finanšu resursus. Budžets ir plānošanas instruments, kas palīdz īstenot uzņēmuma ideju.
Uzņēmuma līdzekļu avoti var būt iekšējās finansēšanas resursi, kas rodas uzņēmuma saimnieciskās darbības rezultātā, un ārējās finansēšanas resursi, kuri jāpiesaista un par kuriem jāmaksā.
Uzņēmēju var gaidīt dažādi sarežģīti risinājumi un problēmas. Risku var paredzēt, novērtēt un censties pret to nodrošināties.
Uzņēmējs, tiecoties pēc peļņas, savieno ražošanas resursus visefektīvākajā veidā. Darba ražīguma pieaugums var palīdzēt uzņēmumam gūt lielāku peļņu un tādējādi dot iespēju maksāt darbiniekiem lielāku algu.
Uzņēmēja loma tautsaimniecībā sākas ar patērētāju vajadzību apmierināšanu un izvēršas līdz valstiski nozīmīgu pozīciju stiprināšanai (darba vietu radīšana, valsts un pašvaldības ienākumu ģenerēšana nodokļu veidā, reģionālās attīstības un iedzīvotāju dzīves kvalitātes un valsts labklājības veicināšana).
Kā uzsākt uzņēmējdarbību?
Kāpēc daļa uzņēmumu bankrotē?
Kā veidojas uzņēmumi?
Kas jāzina par nodokļiem?
Kā iekļauties tirgū?
Kā kļūt par miljardieri?
Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem atbildes radīsi jaunajā ar piemēriem un ilustrācijām bagātajā izdevumā "Uzņēmējdarbība iesācējiem".
Atklāj, kādas pamazināšanas nepieciešamas, lai dibinātu savu uzņēmumu! Noskaidro, kā rast ideju uzņēmumam, kā apsteigt konkurentus un kā rīkoties ar naudu! Uzzini, kā uzņēmumi iekļaujas pasaulē: lasi par piesārņojumu, vispasaules piegādes ķēdēm, procentu likmēm un atbalsta sistēmām!
Šī grāmata iepazīstinās ar uzņēmējdarbības pasauli, palīdzot vai nu pašam uzsākt uzņēmējdarbību, vai vienkārši kļūt par gudrāku patērētāju.
2. Džeimsons S. Uzdrošinies pelnīt daudz. Rīga: Valters un Rapa, 2003.
Šeit apkopoti dažādu netradicionālas uzņēmējdarbības veidu apraksti. Tie ir vienkārši īstenojami, bet var kļūt par finansiālās stabilitātes pamatu, kā arī rosināt uz arvien jaunām idejām. Domā, tas ir pārlieku grūti? Uzdrošinies un sapratīsi, ka pelnīt naudu ir krietni vieglāk, nekā tev vienmēr licies. Uzsāc savu biznesu!
Uzzini, kā:
a) ceļot pa pasauli, kamēr "tavs cilvēks Rio" pelnīs tev naudu (1. bizness);
b) nodarboties ar šefpavāru meklēšanu un tā kļūt bagātam (12. bizness);
c) atrast lētu preci, ko var lieliski pārdot (13. bizness);
d) baudīt Džeimsa Bonda cienīgu dzīvi un pēkšņi kļūt bagātam (11. bizness);
e) pārvērst mīlestību pret dzīvniekiem naudas pārpilnībā (8. bizness);
f) dalīt vērtīgas dāvanas un ar to labi nopelnīt (2. bizness);
g) saņemt devīgu atalgojumu, palīdzot citiem īstenot sapņus (7. bizness).
3. Kijosaki R. T., Lektere Š. L. Bagātā tēva padomi, kā iegūt finansiālu brīvību. Rīga: Zvaigzne ABC, 2008.
Vai zināji, ka ikvienam ir vienlīdz lielas iespējas kļūt bagātam? Neuzskati to par kārtējo optimisma devu, kuru kāds cenšas "iesmērēt". To, ka ikviens var kļūt bagāts, ja vien pieliek zināmas pūles un laiku, autors lieliski ilustrē, par piemēru ņemot paša radīto shēmu, kas saucas CASHFLOW QUADRANT.
Šajā shēmā ir attēloti četri naudas gūšanas veidi. E – darba ņēmējs (angļu val. – employee), S – pašnodarbināta persona (self-employed), B – uzņēmuma īpašnieks (business owner) un I – investors (investor). Autors vairākkārtīgi uzsvēris, ka nav tā, ka kāds no viņiem ir labāks par otru. Svarīgākais jautājums neslēpjas tajā, ar ko tu nodarbojies, bet gan, no kā tu gūsti ienākumus.
4. Papildu videomateriāli
- Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra par riskiem un to samazināšanu nestabilos tirgos.
- Biznesa nozīme ārpolitikā.
- Top 15 Best Global Brands Ranking (2000–2018).